Eredményeink a Mafosz Szalonon

A Magyar Fotóművészeti Alkotócsoportok Országos Szövetségét 1983-ban alapította meg 33 autonóm fotóművészeti alkotócsoport. A közös akaratnak köszönhetően jött létre Magyarország legnagyobb szakmai, társadalmi szervezete, amely ettől kezdve a fotográfiai közélet szereplőit ellátta szakmai információkkal, segítette őket a nyilvános szereplésben.

A szövetség minden esztendőben rendez egy olyan fotókiállítást, ahol tagegyesületei bemutathatják legújabb alkotásaikat. A MAFOSZ Szalonok az autonóm kortárs fotográfiának legfontosabb összefoglaló tárlatai.

A legeredményesebb alkotócsoport a Mafosz vándorserlegét és plakettjét nyeri. Az évenkénti szalonok anyagából az elmúlt években reprezentatív fotóalbumokat jelentetett meg a MAFOSZ, Fotó-Hungarikum címmel.

A Biatorbágyi Fotóklub rendszeresen vesz részt e megmérettetésen. Eredményeink láthatók e menüben.

Alább az elmúlt évek MAFOSZ Szalonjainak kiállítási anyagai láthatók:

XXXIII. 2016 SOPRON

XXXII. 2015. VÁC